Profesionální klient

Jak se stát profesionálním klientem, abyste si zachovali své momentální míry marže.

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) oznámil své rozhodnutí zavést intervenční opatření, jehož součástí je i omezení pákového efektu dostupného neprofesionálním klientům. Neprofesionální klienti budou od nynějška moci získat pouze pákový efekt v hodnotách mezi 30:1 a 2:1, v závislosti na volatilitě obchodovaného podkladového aktiva. Orgán ESMA stanovil jako nejzazší termín pro implementaci těchto změn 1. srpen 2018.

Níže uvedená tabulka ilustruje dopad tohoto rozhodnutí na pákový efekt, jenž mohou dostat profesionální klienti vs. neprofesionální klienti. Nově zavedená omezení ESMA nebudou platit pro profesionální klienty.

 

AssetProfessional ClientRetail ClientMargin Increase
Major FX Pairs200:130:17x
Major Indices100:120:15x
Gold100:120:15x
Commodities100:110:110x
Stocks10:15:12x

Abyste se kvalifikoval(a) jako profesionální klient, musíte splnit alespoň 2 ze tří níže uvedených kritérií:
Zkontrolujte, zda se můžete stát profesionálním klientem:

Velikost a objem obchodu:

  • Během posledních 4 čtvrtletí jste provedl(a) transakce značné velikosti na relevantním trhu s průměrnou frekvencí 10 transakcí za čtvrtletí. *

Velikost portfolia:

  • Velikost Vašeho portfolia finančních nástrojů, definovaného jak Vašimi hotovostními vklady, TAK I finančními nástroji, přesahuje hodnotu 500 000 EUR. **

Profesionální zkušenosti

  • Pracujete nebo jste pracoval(a) ve finančním sektoru, a to nejméně jeden rok, na pozici, která vyžaduje znalost předpokládaných transakcí a služeb.

Jak si udržet své momentální maržové možnosti, zažádáte-li si o status profesionálního klienta ještě dnes.

JAK ZAŽÁDAT O PROFESIONÁLNÍ STATUS

1.ZKONTROLUJTE SVOU ZPŮSOBILOST
Abyste se kvalifikovali, musíte splnit kritéria způsobilosti profesionálního klienta.
2.VYPLŇTE SVOU ŽÁDOST
Rychle a snadno zašlete svou žádost prostřednictvím našeho jednoduchého online formuláře.
3.STAŇTE SE PROFESIONÁLEM
Jakmile je žádost schválena, zachovejte si současné míry marže.

 

Přečtěte si prosím pozorně následující informace, než si zažádáte o status profesionálního klienta:

Následující služby nejsme povinni profesionálnímu klientovi nabízet, nicméně jsme se rozhodli, že je i přesto nabídneme:

  • Peníze klienta zůstanou odděleny od našich vlastních peněz a v případě naší platební neschopnosti zůstanou nedotčeny,
  • Best execution zůstává beze změn, jelikož povinnost dosáhnout nejlepšího provedení máme vůči všem našim klientům,
  • Podrobnosti obchodních potvrzení zůstávají beze změn a budou zasílány první obchodní den po provedení obchodu nebo dříve,
  • Dokumenty obsahující klíčové informace je Vám i nadále k dispozici,
  • Ochrana záporného zůstatku.

Jako profesionální klient přijdete o následující ochrany:

  • Naše komunikace, včetně dodatečných informací o finančních nástrojích a rizicích s nimi spojených, informace o společnosti samotné a o nákladech, provizích, poplatcích a platbách, nebudou předmětem všech neprofesionálních regulačních požadavků,
  • Způsobilost pro odškodnění od Kompenzačního fondu pro investory.

*Za obchody značných velikostí se považují uzavřené transakce s hodnotou 25 000 euro na transakci v případě transakcí bez pákového efektu (kapitálů), anebo v případě pákových transakcí jsou to transakce s nominální hodnotou 100 000 euro na transakci ve forexu, dluhopisech a komoditách, 50 000 euro v indexech, 10 000 euro v jedno akciových CFD.

**(Přijatelné příklady úspor a investic: Hotovostní úspory, akciové portfolio, akcie a podíly ISA, obchodní účty, investiční fondy, Cash savings, stock portfolio, stocks and shares ISA, trading accounts, mutual funds, SIPP (kromě nefinančních nástrojů). Nepřijatelné příklady úspor a investic: Podniková penze, neobchodovatelná aktiva, majetek, luxusní auta, šperky.)

Skype
Upozornenie na riziko: Obchodovanie s CFD je riskantné a môže viesť k strate investovaného kapitálu. 74% investorov príde o penize pri obchodovaní s CFD. Uistite sa, že rozumiete riziku a neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. Prečítajte si celé Vyhlásenie o odhalenie rizík. Doména Globtrex je spravovaná Coverdeal Holdings Ltd., ktorá je regulovaná CySEC pod číslom licencie 231/14.